Ana içeriğe atla

Remington Saç Maşası

Geçen yıl aldığım saç maşasından sizlere birazcık bahsetmek istiyorum. Remington marka olarak iyi olduğunu bildiğim için tercih etme sebebimdi. Ancak daha sonra anladım ki hangi marka olursa olsun- yani ne kadar iyi bir marka olursa olsun- mutlaka en alt modellerini tercih etmemek gerekiyormuş.

Şimdi benim saçlarım düz ama bildiğin dümdüz. Çoğu zaman saçımı kuruttuğumda bile düzleştirmiş gibi görünüyor.Tabi ben bununla yetinmeyip daha profosyonel görünmek amacıyla saç düzleştirici kullanıyorum. ( Bu arada kullandığım saç düzleştiricisi braun. Ve kesinlikle mükemmel olduğunu söyleyebilirim. En zor düzleşen saçlarda bile muhteşem etki yaratıyor.)

Neyse konumuza dönersek geçen yıl Remington markasının en ucuz saç maşasını (40 tl) satın aldım. Aldığım yerde saçımda birkaç bukle yapmıştı ancak istediğim gibi olmamıştı. Yine de 100 tl gözden çıkaramadığım için bununla yetineyim dedim.Üstelik saça nasıl maşa yapıldığını da pek bilmiyordum. Evde kendim yapa yapa alışırım diye düşündüm.

Dediğim gibi aradan 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala öğrenemedim herhalde! Önceleri aldığım saç tutamının altından sararak başlıyordum. Böylece güzel bukleler oluyordu ama hiçbiri kalıcı değildi. Gidip en sert saç spreyini aldım ki kalıcı olsun buklelerim. Yine de olmadı.Sonra aldığım saç tutamının en tepesinden sarmaya başladım. Tamam bu sefer daha kalıcı oluyordu ama şekil olarak istediğim gibi olmuyordu. Çünkü bu saç maşası ince bukleler yapabilmek için. Evet gerçekten ince bir tutam aldığımda iyi sonuç veriyordu. Ama ben kalın bukleler istiyordum.

Yanında görmüş olduğunuz saç fırçasını hiç kullanmadım. Nasıl bir etkisi olduğunu da bilemiyorum.
Remington saç maşasının özelliklerine gelince çift ısı ayarı var.Ancak ben hep son ayar olan 2. seviyede çalıştırdım. Çünkü diğer seviyesi çok az ısınıyor ve pek işimi görmüyor. 130-190 derece arasında zaten ısısı.Plakası seramik ve gördüğünüz gibi özel bir fırçası var.
Eğer bu saç maşasını satın almak isteyen varsa uygun bir fiyata kendisine satabilirim.Dediğim gibi saçlarınızın benim kadar düz olmaması gerekiyor, daha kolay şekil alabilen saçlarda çok iyi performans gösterdiğini söyleyebilirim. En yakın örneği de kuzenimdir. Kendisinin saçlarını düzleştirmek zordur, benim tam aksime. Bu saç maşasıyla saçlarına15 dakikada bir ton bukle yaptı ve bütün gün de saçları bozulmadı. Sizin de saçlarınız böyleyse önerebilirim. Ancak zor düzleşen saçları olanlar kesinlikle daha profosyonel bir saç maşası tercih etsinler. Remington'un üst model maşalarına da bir göz atabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Eeeee kuzenımın sacları benımkının tam aksıne dıyosunuz hemde sacları zor duzlesenlere onermıyosunuz tam tersı oluyo

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet kuzenimin saçları dalgalı, benimkiler düz. kuzenimin maşası tutarken benimki tutmuyor. anlatabildim mi?

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dudak Kenarında Yara

Yaklaşık 15 gündür ağız kenarında hiç geçmeyen yara oluştu. İlk önce ağzımı çok açmışım gibi iki tarafı da kesik kesik yara oldu. Sonra nemlendirici krem sürdüm. Bir süre sonra yara düzelir diye beklerken bu sefer de kırmızı kabarcık şeklinde kaldı. Bepanthen kullandım ama işe yaramadı. Normal dudak nemlendiricisi de aynı şekilde.Bir türlü iyileşmiyor. Fırsatını bulup cilt doktoruna da görünemedim. Malum internet üzerinden randevu bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Bu yaranın dışında herhangi bir kaşıntı yok. Ama ne olduğunu bilen ve öneride bulunabilen olursa lütfen yorum yazın, belki önerilerinizi uygularsam geçer :(


Havuzlu Han'da Bebek Alışverişi Yapamayışımız

Bebek alışverişi için Havuzlu Han'a gittik ve inanılmaz ama elimiz boş döndük. Kısaca izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle Havuzlu Han'a ulaşabilmek için Avcılar'dan metrobüs, Zeytinburnu'ndan tramvay hattını kullanarak yaklaşık 1 saatte Sirkeci istasyonuna vardık. Sağa sola sorup 10 dk kadar içeriye yürüdük ve nihayet Havuzlu Han'a ulaşabildik.
En alt kattan itibaren incelememiz başladı. Bebek arabaları ve pusetler bu bölümde toplanmış. Fiyatlar ise uçuk denilebilecek civarda idi. İnternette incelediğimiz birkaç bebek arabasına baktık, daha pahalıydı. Pazarlık yaparak fiyatları düşürmek mümkün gibi yalnız iyi pazarlıkçı olmanız şart. Biz birkaç kez yeltendik ancak satıcılar pek umursamadı. Ya alıcı gözüyle görmediler ve başka müşterilerle ilgilendiler ya da pazarlığa kapalıydılar. Çözemedik. Zaten bebek arabasını alıp otobüslerde elimizde taşımak da pek işimize gelmemişti. 
Diğer katlara yöneldik. Bebek mağazalarında envai çeşit ürün vardı. Küçük askılı b…

Ametist Kristali Kullanımı

Ametist taşı ile ilgili bir şeyler duymayan kalmamıştır heralde. Son yıllarda popülerlik kazanmış taşlar ve kristallerden ben de etkilendim.

Hayatımın belki en kötü dönemini yaşıyorum şu an. Ve ruhsal açıdan kendimi toparlamama yardım edeceğine dair umutlarımla, kendimi taş satan bir dükkanda buldum. Taksimde bir pasajın içerisinde, orjinal kristaller satan bir dükkan. Satıcısı da her kristal ile ilgili derin bilgilere sahip bir insan. Ben içeri girer girmez ruhsal halimi anlayan ve ona göre yönlendiren biriydi.

Her gün huzursuzluk yaşıyor, uyuyamıyordum. Ametist huzur veren bir kristal olduğu için bir an önce ona yöneldim. Tüm negatif enerjiyi kendi üzerinde topluyor ve size pozitif enerji veriyor. Bunun yanında aşkın ve sevginin simgesi olan pembe kuvarsı da bana önerdi.

Bu kristallerden faydalanabilmek için doğru kullanım çok önemli. Takmadan önce sadece bir kez taş ile kodlama yapıyorsunuz. Önce taşları suyun altında birkaç dakika yıkıyorsunuz, kurulayıp sol elinize alıyorsunuz. G…